PATARIMAI

Fotoaparato priežiūra

Fotoaparatas - tai prietaisas, kuris reikalauja šiokios tokios priežiūros. Smūgiai ar nukritimai gali neigiamai paveikti fotoaparatą, todėl rekomenduojama nešiotis fotoaparatą dėkle ar bent jau su dirželiu ant kaklo ar riešo. Veidrodinių fotoaparatų turėtojai praktiškai visada prisiriša fotoaparatą su diržu. Nukritus fotoaparatui ant žemės ar atsiradus kitiems mechaniniams pažeidimams, nerekomenduojama patiems bandyti remontuoti, nes dažnai fotoaparatas tik dar labiau sugadinamas. Standartiniai fotoaparatai nėra apsaugoti nuo drėgmės ar dulkių poveikio, tai pat žiemos metu gali sutrumpėti baterijos gyvavimo laikas, pradeda išsijunginėti LCD ekranai. Tai nereiškia jog žiemos metu fotografuoti draudžiama, tačiau svarbu atsiminti jog drėgmė yra didžiausias elektronikos priešas. Negalima fotoaparato traukti iš dėklo vos grįžus į kambarį, nors ir labai norite peržiūrėti nuotraukas, nes vėlesnės pasekmės gali būti gan skausmingos. 20 - 30 minučių pabuvęs dėkle fotoaparatas prisiderins prie kambario temperatūros ir sumažės grėsmė atsirasti nepageidaujamai drėgmei.

Ko nedaryti

Gana dažnai pasitaikantis kompaktinių fotoaparatų gedimas, tai - užstrigęs objektyvas. Norint įjungti ar išjungti fotoaparatą, stringa objektyvas (neišlenda arba nesulenda). Esant tokiai situacijai nerekomenduojama krapštyti judančių objektyvo dalių, kadangi galima pridaryti dar daugiau žalos, kadangi kompaktinio fotoaparato detalės yra labai smulkios ir užtenka nedidelio spustelėjimo joms pažeisti ar sugadinti.

Skysčiai ir drėgmė

Visai elektronikai, kuri nėra apsaugota, kenkia drėgmė. Jei fotoaparatas įkrito į vandenį, buvo apipiltas sultimis ar kokiu kitu gėrimu, laikytas drėgnoje vietoje, didelė tikimybė jog jis gali sugesti. Kartais užtenka fotoaparatą išdžiovinti, ir viskas lyg tvarkoje, tačiau po kiek laiko gali nutikti taip, jog fotoaparatas nustos veikti. Laidai ir kontaktai smulkūs, gavę drėgmės oksiduojasi ir po kiek laiko fotoaparatas gali net neįsijungti. Taigi, paprastas džiovinimas gali būti tik laikina pagalba, tad verta fotoaparatą saugoti nuo maudynių.